COVID-19 Hakkında Equinix CEO’su Charles Meyers’dan Mektup

Charles Meyers
COVID-19 Hakkında Equinix CEO’su Charles Meyers’dan Mektup

Kalplerimizin COVID-19’dan etkilenenlerle birlikte olduğu şu günlerde birlik içinde olmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.

Geçtiğimiz Aralık ayında daha geniş bir kitleye yönelik paylaştığım blog yazısında, 2020 yılında Equinix olarak çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza, hissedarlarımıza ve birlikte çalıştığımız topluluklara #Hizmet edeceğimize söz vermiştim. Bu söz, salgın hastalıkla karşı karşıya olduğumuz şu günlerde çok daha anlamlı.

Bize duyduğunuz güven ve şirket değerlerimiz doğrultusunda Equinix, tüm toplulukları desteklemek ve kesintisiz hizmet sunmaya büyük önem veriyor.

Etkisi giderek büyüyen salgına karşı, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza #Hizmet vermeyi sürdüreceğiz.

Şu anda tüm Equinix veri merkezleri tam kapasiteyle çalışmakta olup, çalışanlarımızın, müşterilerimizin, iş ortaklarımızın ve birlikte çalıştığımız toplulukların sağlık ve güvenliğini korumak adına birtakım önlemler aldık. Bu önlemler şunları kapsıyor:

  • Tesislerimizdeki kişi sayısını azaltmak amacıyla, mümkün olduğunca Smart Hands üzerinden IBX teknisyenlerinden yararlanılması
  • IBX ziyaretlerinin yalnızca kritik işlerle sınırlandırılması
  • IBX tesislerinde bulunan kişi sayısı ve harcanan zamanın minimize edilmesi

Equinix, tüm dünyada hızla gelişen olayları yakından takip edip, hem müşterilerini hem de iş ortaklarını yapılacak tüm değişikliklerle ilgili bilgilendirmeyi sürdürecektir.

Bireysel karantinanın öneminin arttığı bu günlerde, Equinix olarak müşterilerimizin “evden çalışma” politikalarıyla ilgili acil ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. Video konferans imkanlarının yaygınlaştırılması, lokal VPN kapasitesinin hızla artırılması ve iş için kritik öneme sahip bulut hizmetlerine bağlantı gibi ihtiyaçlarda müşterilerimiz için kritik olan IT erişimlerini güçlendiriyoruz.

Şirketler online iş birliğini ve ağ kapasitelerini artırmak için uğraşırken, Equinix dağıtık ve uzaktan iş gücü kullanımına imkan tanıyarak müşterilerine hizmet vermeye başladı bile. Ekosistemimiz dahilinde, şirketlerin kapasitelerini artırıp global erişim alanlarını genişletmesine yardımcı olarak kullanıcıların veri ve uygulamalara erişimini kolaylaştıran ağ, bulut ve hizmet sağlayıcılarının tümüne erişim imkanı sunuyoruz.

Global Equinix topluluğu

Yerel toplulukları desteklemek adına çalışanlarımızı mobilize ediyor ve zor zamanlarda ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak için hayırseverlik faaliyetlerimizi hızlandırıyoruz. Ayrıca, salgın süresince kritik öneme sahip bazı organizasyonların faalliyetlerini sürdürebilmeleri adına Equinix Cloud Exchange Fabric (ECX Fabric), Internet Exchange ve diğer ara bağlantı hizmetlerinin dahil olduğu Platform Equinix servislerini de ücretsiz olarak sunuyoruz. Bu servisleri sağlık, eğitim, devlet işleri ve gıda tedarik zinciri gibi önemli servis sağlayıcıları ile COVID-19 ile ilgili araştırma yapan şirketlere ve STK’lere sunuyoruz. Amacımız, söz konusu aktörlerin karşılaşabileceği kritik IT zorluklarını hafifletip, ara bağlantı ihtiyaçlarını karşılayarak, bu salgın hastalığın neden olduğu zorluklara karşı çalışmalarını sürdürmelerine imkan tanımak.

Çalışanlarımız

Equinix olarak dünyadaki tüm kurumsal ofislerimizi kapattık ve IBX veri merkezleri dışındaki tüm çalışanlarımıza evlerinden çalışmalarını söyledik. Yüksek risk grubunda bulunduğu düşünülen çalışanlarımızın güvende hissetmeleri ve içinde bulunduğumuz durumda çocuk bakan ailelerin ya da evdeki diğer aile fertlerinin uygun esnekliğe sahip olabilmeleri için birtakım ilave önlemler aldık. Bu süreçte tüm çalışanlarımıza maaşlarını ödeyeceğiz. Bunun yanı sıra, tüm Equinix ailesi üyelerinin maaşlarını alabilmeleri ve kendilerine gerekli ilginin gösterilmesi için tedarikçi ve taşeron firmalarımızla da iş birliği yapıyoruz.

Ek olarak, içinde bulunduğumuz durum süresince operasyonların sorunsuz bir şekilde sürdürülebilmesi için iş süreklilik planlarımızı devreye soktuk. Tüm veri merkezlerimizde personel bulunması ve bu merkezlerin tam kapasiteyle çalışması için IBX’lerimize gerekli ekipmanları ve tedariği sağlıyoruz.

Tüm dünyada sayıları neredeyse 10.000’i bulan Equinix iş arkadaşlarım adına, iş birliğiniz için teşekkür ediyor, taahhüdümüzü yineliyor ve bu zor zamanlarda size olan desteğimizi sunmak istiyorum.

Sorularınız, geri bildirimleriniz veya fikirleriniz için bize doğrudan ulaşabilirsiniz. Güvende, mutlu ve sağlıklı olmanız dileğiyle..

Saygılarımla,

Charles Meyers
Başkan ve CEO

Avatar photo
Charles Meyers President & CEO of Equinix
Subscribe to the Equinix Blog